واردات دستگاه تزریق پلاستیک سرد و گرم از چین

با واردات دستگاه تزریق پلاستیک سرد و گرم از چین می‌توانید قطعات پلاستیکی پیچیده و دقیقی را با کارایی بالا و حجم انبوه تولید کنید.

واردات دستگاه تزریق پلاستیک سرد و گرم از چین

از همین رو با واردات چنین ماشین آلات صنعتی از چین با قیمت مقرون به صرفه، می‌توانید در بازار داخلی یک مزیت رقابتی ایجاد کرده و محصولات متنوع‌تری را متناسب با نیاز بازار تولید کنید.

چین از آنجایی که به یک کارخانه جهانی شهرت دارد، به شما کمک می‌کند تا هر نوع کالایی را با هر کیفیتی پیدا کنید و همچنین نیازی نیست نگران بودجه‌تان باشید، یکی دیگر از مزایای واردات کالا از چین وجود قیمت‌های رقابتی در میان کالاهای تولید شده، نسبت دیگر کشورهاست.

از همین رو می‌توان ماشین‌های تزریق پلاستیک سرد و گرم را با کارایی‌های مختلف از چین به ایران وارد کرد.

هدف از این بلاگ بازرگانی جولایی، راهنمایی بازرگانان ایرانی است تا اصول و روش اولیه آموزش واردات کالا از چین را به تجار بیاموزد و در صورت داشتن هر سؤالی، پاسخگوی آنها باشد.

بازرگانی جولایی با سال‌های فعالیت در حیطه واردات و صادرات کالا و داشتن نیروهای مستقر در هر دو کشور ایران و چین می‌تواند به شما کمک کند تا صفر تا صد سفر واردات‌تان را با آسودگی کامل و به دور از هر گونه خطر احتمالی ای در این راه انجام دهید.

آشنایی با دستگاه تزریق پلاستیک

آشنایی با دستگاه تزریق پلاستیک

ماشین‌های تزریق پلاستیک یکی از دستگاه‌های کاربردی در صنعت هستند که می‌توانند قطعاتی با کیفیت و پیچیدگی‌های خاص مورد نیاز تولید کنند. این ماشین‌ها در هسته خود، با تزریق پلاستیک مذاب به داخل یک حفره قالب مانند کار می‌کنند، جایی که در آن پلاستیک به حالت سرد و جامد تبدیل می‌شود تا شکل مورد نظر را بگیرد.

این نوع ماشین‌ها، به عنوان دستگاه‌های قالب گیری تزریقی نیز شناخته می‌شوند و دارای سیستم‌های خودکاری برای ذوب و تزریق مواد پلاستیکی در قالب‌ها تحت فشار بالا طراحی شده‌اند.

چنین فرایندی امکان تولید انبوه قطعات پلاستیکی باکیفیت را فراهم می‌کند. برای مثال از قطعات خودرو گرفته تا لوازم الکترونیکی مصرفی، با واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین به ایران نی توانید پاسخگوی نیاز هر نوع صنعتی باشید.

مراحل واردات ماشین تزریق پلاستیک از چین

تحقیق و انتخاب تأمین کننده

تحقیق و انتخاب تأمین کننده

برای واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین نیاز است تا ابتدا یک تأمین کننده چینی معتبر پیدا کنید. با وجود طیف گسترده‌ای از تأمین کنندگان در چین، بهتر است ابتدا کمی تحقیق کنید تا مناسب‌ترین و قابل اعتمادترین مورد را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • پلتفرم‌های آنلاین: از پلتفرم‌های B2B آنلاین مانند Alibaba، Taobao، و AliExpress برای پیدا کردن طیف گسترده‌ای از تأمین کنندگان استفاده کنید. این پلتفرم‌ها به شما این امکان را می‌دهند که نتایج جستجو را بر اساس عواملی مانند نوع محصول، گواهینامه و اعتبارنامه تأمین کننده فیلتر کنید.

مطالعه بیشتر: معرفی 13 سایت واردات از چین

 • نمایشگاههای تجاری: سالانه در چین نمایشگاه‌های تجاری مختلفی برگزار می‌شود که می‌توانید از طریق آنها به صورت مستقیم با تأمین کنندگان دیدار و مذاکره کنید. همچنین می‌توانید از این طریق از با نوآوری‌های موجود در صنعت خاص خودتان آشنا شوید.
 • توصیههای دیگران: از افرادی که در صنعت شما مشغول هستند و تجربه واردات چنین محصولاتی را از چین به ایران دارند پرس و جو کنید. چنین افرادی تجربه خوبی از نحوه پیدا کردن و بستن قرارداد با تأمین کنندگان چینی دارند.
 • تأیید اعتبار: قبل از هرگونه تعامل قطعی با تأمین کننده به دنبال بررسی مجوزهای تجاری، گواهینامه‌ها و قابلیت‌های تولید هر تأمین کننده باشید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که تأمین کننده پایبند به استانداردهای خاص شما و کشورتان نیز هست.

هنگامی که لیستی از تأمین کنندگان را شناسایی کردید، گام بعدی شما ارزیابی کیفیت محصولات تأمین کننده هست. بهتر است که از تأمین کننده یک نمونه از محصول را درخواست کنید.

به دو روش می‌توان محصول انتخابی را بررسی کرد، اگر قرار است چندین دستگاه سفارش دهید، از تأمین کننده یک محصول نمونه درخواست کنید تا ببینید آیا نیازهای مورد نظر شما را تأمین می‌کند یا خیر.

اما اگر تنها یک دستگاه قرار است سفارش دهید و نیاز دارید که قبل از سفارش آن را بررسی کنید، بهتر است که به صورت حضوری به محل تأمین کننده سر بزنید و اگر امکان چنین کاری را ندارید بهتر است از بازرگانی جولایی کمک بگیرید که با استفاده از نیروهای موجود خود در چین، این مأموریت را برای شما انجام می‌دهند.

مذاکره و قیمت‌گذاری

مذاکره و قیمت‌گذاری

در تجارت‌های بین المللی، مذاکره درمورد شرایط معامله و قیمت گذاری برای واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین به ایران، نیازمند درک روشنی از شرایط تجارت بین المللی است که معمولاً به عنوان اینکوترمز (Incoterms) شناخته می‌شود.

اصطلاحات رایج در اینکوترمز، مسئولیت‌های فروشنده و خریدار را به طور دقیق مشخص می‌کنند و درمورد تحویل کالا، میزان ریسک را کاهش می‌دهند و هزینه‌های حمل و نقل را به حداقل می‌رسانند.

در ادامه درمورد نحوه درک اینکوترمز در مذاکرات و ایجاد یک توافق دوجانبه سودمند بیشتر توضیح داده‌ایم.

 • تحقیق درمورد اینکوترمز: هر اینکوترمز مانند FOB، CIF و… نقطه‌ای را مشخص می‌کند که در آن تعهدات فروشنده در کجا به پایان می‌رسد و مسئولیت‌های خریدار در کجا آغاز می‌شود و عواملی مانند حمل و نقل، بیمه بار و ترخیص کالا از گمرک را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 • تعیین Incoterm مناسب: ابتدا باید نیازها و ترجیحات خود را بررسی کنید و براساس آنها مناسب‌ترین اینکوترم را برای واردات ماشین تزریق پلاستیک از چین را انتخاب کنید. هنگام انتخاب اینکوترم مناسب با نیازهای خود، عواملی مانند لجستیک، مدیریت ریسک و هزینه‌های جاری را در نظر بگیرید.
 • مذاکره: هنگامی که اینکوترم مناسب را تعیین کردید با تأمین کننده مذاکره کنید و بر سر آن توافق کنید. هرگونه ابهام یا مغایرت را در طی مذاکره روشن کنید.
 • مکتوب کردن در قرارداد: تمامی مذاکرات انجام شده را به طور رسمی در یک قرارداد مکتوب کنید تا حقوق و تعهدات هر دو طرف کاملاً مشخص و در چارچوب قانونی تعریف شده باشند.

شرایط پرداخت

شرایط پرداخت

ایجاد شرایط پرداخت مطلوب یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مذاکره در جهت واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین به ایران است. ایجاد شرایط پرداخت درست نه تنها باعث تضمین یک فرایند واردات روان و آسان می‌شود، بلکه روابط بین شما و تأمین کننده را برای همکاری‌های آینده تضمین می‌کند.

به همین منظور، استراتژی‌های لازم برای تضمین یک پرداخت درست شامل موارد زیر است:

 • مذاکره بر سر برنامه پرداخت: با تأمین کننده برای مذاکره درمورد نحوه پرداخت که با بودجه شما متناسب باشد، صحبت کنید.

می‌توانید از گزینه‌هایی مانند سپرده اولیه، پرداخت چند مرحله‌ای و پرداخت در زمان تحویل کالا استفاده کنید.

 • روش پرداخت: می‌توانید از روش‌هایی مانند نقل و انتقالات بانکی، اسناد اعتباری (LC) و یا روش‌های پرداخت ممکن دیگر استفاده کنید. باید روشی انتخاب شود که برای هر دو طرف آسان‌ترین راه است.

برای انتخاب بهترین روش پرداخت بهتر است از متخصصان بازرگانی جولایی مشاوره بگیرید.

عوارض و مالیات واردات

عوارض و مالیات واردات

هنگام واردات ماشین تزریق پلاستیک از چین، دانستن حقوق کالی واردات برای جلوگیری از مسائل قانونی و هزینه‌های غیر منتظره ضروری است.

 • بررسی نرخ تعرفه: درمورد نرخ تعرفه برای واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین در ایران پرس و جو کنید. نرخ تعرفه بسته به عواملی مانند نوع دستگاه، ارزش کالا و کشور مبدأ آن متفاوت است.

می‌توانید این اطلاعات را از طریق گمرک ایران و یا مشورت با بازرگانی جولایی به دست آورید.

 • محاسبه عوارض واردات: بعد از تعیین نرخ تعرفه، باید عوارض واردات را محاسبه کنید. این عوارض شامل ارزش گمرکی کالا، موافقت نامه‌های تجاری ترجیحی و معافیت‌های گمرکی یا امتیازاتی که ممکن است براساس شرایط شما شامل شوند هستند.
 • مالیات و سایر هزینه‌ها: علاوه بر عوارض واردات، سایر هزینه‌ها و مالیات‌های اعمال شده غافل نشوید، مانند مالیات بر ارزش افزوده، عوارض غیرمستقیم و هزینه‌های ترخیص کالا از گمرک.

استانداردها و گواهینامه‌های نظارتی

استانداردها و گواهینامه‌های نظارتی

هنگام واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین برای ارائه تضمین کیفیت و ایمنی محصول باید گواهینامه‌هایی را ارائه دهید.

هر کشوری استانداردها و گواهینامه‌های مخصوص به خود را دارد که کالای وارداتی باید آنها را به همراه داشته باشد.

قبل از نهایی کردن قرارداد خرید با تأمین کنند چینی، بررسی کنید که آیا دستگاه درخواستی استانداردها و گواهینامه‌های مورد تأیید ایران را دارد یا خیر.

می‌توانید قبل از ارسال محصول از چین به ایران از انجام بازرسی، تست محصول و کنترل کیفیت از قابل اطمینان بودن عملکرد آن با قوانین بین المللی و ایران آگاهی کسب کنید.

انتخاب روش حمل و نقل مناسب

انتخاب روش حمل و نقل مناسب

هنگام انتخاب روش حمل و نقل مناسب برای واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین به ایران عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • حمل و نقل کانتینری یا دریایی: حمل و نقل کانتینری به دلیل قابلیت اطمینان و تطبیق پذیری، انتخاب محبوبی برای حمل و نقل دستگاه‌های تزریق پلاستیک است. بسته به حجم محموله خود می‌توانید بار کامل کانتینر (FCL) یا کمتر از بار کانتینر (LCL) را انتخاب کنید. FCL فضای اختصاصی کانتینر را ارائه می‌دهد، در حالی که LCL به شما امکان می‌دهد فضای کانتینر را با سایر محموله‌ها به اشتراک بگذارید و آن را برای سفارش‌های کوچک‌تر مناسب می‌کند.

مطالعه بیشتر: انواع کانتینر و نحوه بارگیری کانتینر برای ارسال بار

 • حمل و نقل هوایی: حمل و نقل هوایی زمان ارسال سریعی دارد و برای ارسال فوری یا سفارشات حساس به زمان ایده آل است.
 • حمل و نقل چند وجهی: با استفاده از روش ارسال چند وجهی، می‌توانید از حمل و نقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای بسته به مقصد مورد نظر استفاده کنید. گاهی اوقات این روش از نظر لجستیک برای خریدار به صرفه تر است.

ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا یکی از جنبه‌های مهم واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین است که باید به آن پرداخته شود تا کالا در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون تأخیر و جریمه‌های احتمالی از گمرک ترخیص شود.

 • آماده سازی اسناد: تمام مدارک لازم برای ترخیص کالا از گمرک از جمله فاکتورهای تجاری، لیست بسته‌بندی، بارنامه یا بارنامه هوایی و مجوزهای واردات را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات ارائه شده دقیق، کامل و مطابق با الزامات گمرکی است تا از تأخیر یا جریمه جلوگیری شود.
 • خدمات کارگزاری گمرکی: می‌توانید با کمک یک کارگزار گمرکی که در زمینه لجستیک و ترخیص کالا تجربه دارد، فرایند ترخیص محموله‌تان را سریع‌تر کنید. برای این کار کافی است با بازرگانی جولایی تماس بگیرید.
 • طبقه بندی تعرفه: کد طبقه بندی تعرفه (کد HS) صحیح را برای محموله‌تان تعیین کنید. با تعیین کد درست، حقوق گمرکی و مالیات برای شما مشخص می‌شود و از بروز تأخیر و جریمه‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.
 • انطباق با مقررات: اطمینان حاصل کنید که دستگاه وارداتی شما مطابق با مقررات واردات، استانداردها و گواهینامه‌های الزامی توسط مقامات گمرکی هستند. عدم رعایت الزامات نظارتی ممکن است منجر به نگهداری گمرکی کالا، بازرسی یا حتی توقیف کالا شود که منجر به تأخیر و هزینه‌های اضافی می‌شود.
 • ارتباط با تأمین کنندگان: ارتباط باز با تأمین کنندگان چینی را در طول فرایند حمل و نقل و ترخیص کالا از گمرک حفظ کنید تا هر گونه مشکل یا مغایرت را به سرعت برطرف کنید. همکاری با تأمین کنندگان برای ارائه اسناد و اطلاعات لازم برای ترخیص کالا از گمرک، مانند مشخصات محصول، گواهی مبدأ، و اعلامیه‌های انطباق مورد نیاز است.

چالش‌های واردات دستگاه تزریق پلاستیک سرد و گرم از چین

چالش‌های واردات دستگاه تزریق پلاستیک سرد و گرم از چین

موانع زبانی و فرهنگی

ارتباط مؤثر برای ایجاد اعتماد و اطمینان از همکاری موفق با تأمین کنندگان چینی ضروری است. برای این کار می‌توانید با استخدام یک مترجم مسلط به زبان فارسی و چینی ارتباطتان را با تأمین کنندگان چینی شروع و حفظ کنید و یا اینکه می‌توانید با کمک بازرگانی جولایی تمامی مراحل واردات دستگاه تزریق پلاستیک از چین به ایران را بدون هیچ دردسری انجام دهید.

همچنین از آنجایی که به فرهنگ مردم چین آشنایی ندارید ممکن است برخی از رفتارها باعث بر هم خوردن یک معامله شوند از همین رو شناخت درست یک فرهنگ به ایجاد یک رابطه کاری درست کمک می‌کند.

کنترل کیفیت و بازرسی

حصول اطمینان از کنترل کیفیت و انجام بازرسی‌ها در هنگام واردات ماشین‌های تزریق پلاستیک از چین برای کاهش خطر دریافت محصولات نامرغوب یا معیوب، ملاحظات حیاتی است.

استانداردها و مشخصات کیفی واضحی را برای ماشین‌هایی که قصد واردات آنها را دارید تعریف کنید و معیارهایی مانند دقت در ابعاد، ترکیب مواد و الزامات عملکردی را مشخص کنید.

همچنین بازرسی‌های کیفی قبل از ارسال را توسط آژانس‌های بازرسی شخص ثالث مانند بازرگانی جولایی برای ارزیابی کیفیت و وضعیت دستگاه انجام دهید. بازرسی‌های قبل از ارسال، کیفیت محصول، انطباق با مشخصات و انطباق با الزامات نظارتی را تأیید می‌کند و خطر دریافت محصولات معیوب یا ناسازگار را به حداقل می‌رساند.

تأخیرها و خطرات احتمالی

هر نوع وارداتی ممکن است با تأخیر و جریمه روبه‌رو شود، پس باید برای چنین مواردی آمادگی ذهنی کامل داشته باشید.

برای مثال ممکن است در اثر اتفاقات طبیعی در کشور مبدأ و یا در طی ارسال محموله با تأخیر ارسال شود و یا اینکه در زمان رسیدن به گمرک ایران، با به‌روزرسانی‌هایی در قانون و مقررات روبه‌رو شوید که زمان ترخیص کالا را به تأخیر می‌اندازد.

مطالعه بیشتر: نحوه واردات پارچه از چین به ایران

نتیجه

در نتیجه باید گفت که واردات دستگاه تزریق پلاستیک سرد و گرم از چین به ایران می‌تواند فرصتی برای تولید کنندگان داخلی ایجاد کند تا محصولاتی متنوع و با کیفیت ایجاد کنند.

هر چند که در راه خرید و ارسال کالا از چین باید نکات ریز و درشت بسیار زیادی را در نظر داشته باشید تا از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری کنید.

از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از شروع هر اقدامی یک مشاوره واردات و صادرات رایگان از بازرگانی جولایی دریافت کنید و در صورت لزوم صفر تا صد این مراحل را به دست کارشناسان خبره ما بسپارید و تنها کالا را در مقصد مورد نظر بدون هیچ دردسری دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا