حمل و نقل

خدمات کارگو از چین به ایران، دبی و سایر کشورها از گوانجو به‌صورت هوایی و دریایی

با پیشرفت‌های روز افزون چین در عرصه اقتصادی می‌توان این کشور را یک ابرقدرت در این حوزه دانست که انواع محصولات مورد نیاز کشورهای مختلف را تولید می‌کند. با استحکام روابط ایران و چین مراودات این دو کشور بیش از گذشته افزایش یافته و قراردادهای متعددی برای صادرات و واردات امضا می‌شود.

خدمات کارگو از چین به ایران، دبی و سایر کشورها از گوانجو

اما تجارت و بازرگانی با کشورهای مختلف از جمله چین نیاز به تجربه و آگاهی بالایی دارد و نداشتن اطلاعات کافی مشکلاتی را در این زمینه ایجاد می‌کند. کارگو چین مجموعه خدماتی است که به واردکنندگان کشورهای مختلف از جمله ایران ارائه می‌شود تا روند ثبت سفارش کالا و ورود آن به کشور را بدون دخالت مستقیم طی کنند.

ما در این مقاله قصد داریم پیرامون خدمات کارگو چین بحث کنیم.

کارگو چین چیست؟

شرکت‌هایی در چین وجود دارند که مجموعه‌ای از خدمات مرتبط با ارسال کالا به کشورهای مختلف را ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها که زیاد هم هستند با عنوان کارگو شناخته شده و عمدتاً در شهر گوانجو چین فعالیت دارند.

خدماتی از جمله بسته‌بندی محموله، آماده سازی حمل، فاکتور کالا، تحویل گرفتن از نمایندگی، کیفیت‌سنجی محموله و… جز وظایف این مجموعه‌ها است. با وجود کارگو چین بسیاری از کشورهایی که قصد خرید از این کشور را دارند محموله خود را با دردسرهای کمتری دریافت می‌کنند.

وظایف کارگو چین چیست؟

یکی از مسائلی که بیشتر واردکنندگان با آن مواجه هستند انتخاب یک تولید کننده معتبر با محصولات مرغوب است. مسلماً اگر تیم وارد کننده بخواهد به دنبال بهترین تولید کنندگان باشد باید وقت زیادی را صرف کرده و روش‌های مختلفی را امتحان کند.

خدمات کارگو از چین به ایران، دبی و سایر کشورها از گوانجو

کارگو چین با اطلاعات کاملی که از تولید کنندگان و نمایندگی‌های هر نوع کالا در اختیار دارد بازرگانان را مستقیماً به نمایندگی‌ها وصل می‌کند. به این ترتیب مشتریان از کیفیت بالای کالا، خدمات پس از فروش و انبار کردن آنها اطمینان داشته و ادامه مراحل دریافت کالا را انجام می‌دهند.

بازرگانان انتظار دارند کالاهای خریداری شده از مرغوب‌ترین نوع بوده و مراحل خرید آن سبب ایجاد هزینه‌های اضافی نشود. کارگو چین با تجربه‌ای که دارد باصرفه‌ترین روش را برای خرید محموله پیش گرفته و به نفع واردکنندگان عمل می‌کند.

مرحله بعد از شناسایی تولید کننده معتبر، خریداری کالا و ارسال آن به کشور مقصد است. بازرگانانی که به شکل انفرادی پیگیر روند بستن قرارداد و ارسال کالا هستند به‌خوبی می‌دانند که مراحل پیچیده آن چالش‌های زیادی را به وجود می‌آورد؛ لذا استفاده از تجارب سایر همکاران و افراد آگاه ضروری است.

پس از خرید کالا و پرداخت هزینه‌ها آنچه اهمیت می‌یابد سالم رسیدن محموله به مقصد است. به همین دلیل انبارداری، بسته‌بندی، انتخاب مسیر ارسال محموله و قرارگیری در وسیله نقلیه باید به بهترین شکل انجام شود. زمانی که مسئولیت ارسال کالا هم به کارگو چین واگذار شود هیچ نگرانی برای حفظ سلامت کالا در مسیر رسیدن به مقصد وجود نخواهد داشت.

تیم آگاه کارگو چین مجوزهای لازم برای مسیرهای هوایی و دریایی ارسال محموله را دریافت کرده و بسته‌بندی و بارگیری آن در وسیله نقلیه مخصوص به آن را انجام می‌دهند.

کارگو و باربری دریایی

کارگو چین پس از بارگیری محموله از نمایندگی تولیدکننده‌ها و بسته‌بندی اصولی و دقیق، آن را به بندرهای تعیین شده چین منتقل می‌کند. ارسال کالاهای خرد معمولاً به‌صورت LCL از راه دریایی مقرون به صرفه بوده و انتخاب عمده شرکت‌های کارگو است.

بر اساس تعداد و میزان محموله کانتینرهای لازم فراهم شده و قرارگیری کالا بر اساس ضوابطی که برای هر نوع محصول مشخص شده انجام می‌گیرد. بخش زیادی از محموله‌های ارسالی در بندر شهر گوانجو تحویل کشتی‌ها داده می‌شود.

خدمات کارگو از چین به ایران، دبی و سایر کشورها از گوانجو

کارگو و باربری هوایی

برخی از محموله‌هایی که چین به کشورهای مختلف مانند ایران و دبی ارسال می‌کند، از راه هوایی است. شرکت‌های کارگو چین محموله را از هر جایی که باشد بارگیری کرده و پس از بسته‌بندی به فرودگاه‌های بین‌المللی چین تحویل می‌دهند.

 محموله‌هایی که به‌صورت خرده و عمده خریداری‌شده‌اند مطابق قرارداد بین مشتری و فروشنده به در هواپیماهای باربری قرار می‌گیرند.

عوامل تأثیرگذار در هزینه کارگو چین

همان طور که گفته شد در شهر گوانجو و سایر شهرهای کشور چین، شرکت‌های کارگوی متعددی فعالیت دارند. کافی است واردکنندگان پس از کسب اطلاعات لازم شرکت مدنظر را پیدا کرده و قراردادی امضا کنند. قوانین کشور چین نرخ ثابتی برای این شرکت‌ها تعیین کرده است و آن شامل 3 تا 5 درصد هزینه وارد شده در فاکتور خرید است. اما عواملی هم وجود دارند که سبب افزایش هزینه ثابت خواهند شد.

روشی که برای ارسال کالا به کشور مقصد طی می‌شود در هزینه کارگو اثر دارد. برخی از کالاها را فقط می‌توان از یک مسیر ارسال کرد و بسیاری دیگر محدودیتی برای جابه‌جایی با لوازم حمل و نقل مختلف ندارند.

در بین مسیرهای حمل کالا، مسیر دریایی عمدتاً هزینه کمتری را ایجاد می‌کند. فاصله‌ای که توسط کشتی یا هواپیما از مبدأ تا مقصد طی می‌شود تا حدودی هزینه‌ها را افزایش می‌دهد. به این ترتیب واردکنندگان باید روشی را انتخاب کنند که علاوه بر هزینه مناسب، سالم رسیدن محموله را نیز تضمین کند.

خدمات کارگو از چین به ایران، دبی و سایر کشورها از گوانجو

تیم کارگو وظیفه بارگیری کالا از محل، بسته‌بندی و جابه‌جایی به بنادر یا فرودگاه را به عهده می‌گیرند. به این ترتیب وزن محموله در نرخ کارگو چین مؤثر خواهد بود. علاوه بر وزن، جنس محموله هم اثر افزایشی بر نرخ دارد.

بسته‌بندی کالاها به‌صورت یکسان انجام نمی‌شود چرا که برخی حساسیت بیشتری داشته و باید در بسته‌بندی بیشتر دقت شود. نحوه بسته‌بندی و زمانی که برای آن صرف می‌شود نرخ کارگو چین را تعیین می‌کند.

در برخی از کشورها مالیات ممکن است بر هزینه‌های کارگو تأثیر داشته باشد. انتخاب شرکت کارگو مناسب از نکاتی است که همه واردکنندگان باید به آن توجه داشته باشند.

مزایای استفاده از خدمات کارگو چین

کارگو چین با خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهد بسیاری از دردسرهای تحویل کالا را به عهده گرفته و با وجود آنها کار وارد کنندگان راحت می‌شود. به این ترتیب وارد کننده در مرحله خرید اطلاعاتی از کالای مدنظر در اختیار شرکت کارگو چین قرار می‌دهند و با پرداخت هزینه‌های لازم کالا را در مقصد تحویل بگیرند.

به عبارت دیگر این شرکت‌ها صفر تا صد مسئولیت محموله را عهده‌دار شده و امانت را صحیح و سالم تحویل مشتری می‌دهند. شرکت‌های کارگو چین سبب شده‌اند روند صادرات و واردات این کشور با کشورهای دیگر سرعت بیشتری بگیرد و معطلی‌های مشتریان در مراحل مختلف خرید کاهش یابد.

این شرکت‌ها مشکلات و چالش‌های واردات کالا توسط بازرگانان را از بین می‌برند. با این حال اگر مسئله‌ای در فرایند تحویل کالا ایجاد شود تیم کارگو چین پاسخ‌گو بوده و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد. گزارش‌ها نشان داده وجود تیم‌های کارگو سبب شده کلاهبرداری‌های مراحل خرید کاهش یابد.

مطالعه بیشتر: واردات کالا از چین به ایران در سریع‌ترین زمان ممکن

یکی از مزیت‌های بستن قرارداد با کارگو این است که بازرگانان پس از حضور در کشور چین، خدماتی از جمله اقامت در هتل دریافت می‌کنند.

خدمات کارگوی چین با بازرگانی جولایی

آیا می‌دانستید که شرکت بازرگانی جولایی در شهر گوانجو چین واقع شده است؟ این شرکت می‌تواند به راحتی کلیه مراحل حمل و نقل کارگو از چین به ایران و سراسر جهان را برای شما انجام دهد!

اگر نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر دارید، با ما تماس بگیرید. تیم ما از مشاوران حرفه‌ای تشکیل شده است که به شما بهترین راهکارها در زمینه کارگو ارائه خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا